На розгляд Уряду внесли законопроект про відміну акцизної марки для натуральних вин

 На розгляд Уряду внесли законопроект про відміну акцизної марки для натуральних вин

Про це повідомив у соцмережі Фейсбук винороб Георгій Молчанов.

Малі винороби неодноразово звертались до депутатів з проханням скасувати акцизну марку для їх продукції, адже витрати на друк та поклейку марки в рази перевищують сплату акцизу за вино. 

За спільною ініціативою ТПП України та її партнерів – Данила Гетманцева і Роберта Горвата – був зареєстрований законопроект №3848, який передбачає скасування акцизних марок для натуральних вин. Текст законопроекту можна знайти за посиланням.

Наразі в Україні виготовлення акцизної марки коштує 19 копійок, а ставка акцизного податку на сухі натуральні вина складає лише 1 копійку за літр. При цьому, винороби ще втрачають кошти через поклейку марок на пляшки. Тобто фактичні витрати коштів та часу від цього процесу в десятки разів вищі, ніж надходження до бюджету. Якщо законопроєкт №3848 буде прийнятий, це питання може бути вирішене.

Крім цього, цей законопроєкт містить пропозицію стосовно крафтових пивоварень. Вона передбачає, що до 31 грудня 2021 року буде застосована ставка акцизного податку 0 гривень за 1 літр пива для виробників з обсягом виробництва до 2 000 000 літрів на рік. Такий крок підтримає малих виробників і загалом позитивно вплине на галузь.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар