Житомирщина лідирує за темпами закладки плантацій лохини

 Житомирщина лідирує за темпами закладки плантацій лохини

Україна вийшла на ІІ місце в світі після Перу за темпами закладки нових плантацій лохини. На першому місці за площами під лохину в Україні перебуває Житомирська область. За нею – Волинь і Київська область, йдеться на сайті EastFruit.

Експерти оцінили, що в Україні у 2018 році заклали від 700 до 1000 гектарів нових плантацій лохини.

«Ще недавно екзотична для України ягода лохина, вже обійшла за розміром площ таку традиційну ягоду, як малина», – розповів експерт ягідного ринку Олег Босий.

За його словами, в Україні за останні 12 років лохина з нішевого, маловідомого продукту, стала однією з основних ягідних культур. У структурі комерційних площ зараз лохина на 3 місці після чорної смородини і суниці садової (полуниці).

“У 2007 році перші тестові плантації лохини заклали у Вінницькій області. На 2018 рік за нашими розрахунками у нас (в Україні) було вже 2200 гектарів під лохину. При цьому і в 2018, і в нинішньому році, продовжує працювати програма з підтримки садівників – часткова компенсація вартості посадкового матеріалу.

Якщо порахувати в розрізі площ, то в минулому сезоні за рахунок держбюджету була профінансована закладка понад 900 гектрів ягідних плантацій, з них майже 60% або 512 гектарів – це лохина. З огляду на більш високий рівень інвестицій в лохину, в порівнянні з іншими культурами, у фінансовому відношенні на субсидування закладки цієї культури було виділено майже 80% грошей від загального бюджету закладки ягід.», – зазначає експерт.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар