Загроз для реалізації віскі більше немає

 Загроз для реалізації віскі більше немає

16 травня 2019 року під час розгляду Проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги» було врешті врегульовано питання визначення віскі. Про це повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації.

​Так, із законопроекту було прибрано визначення віскі, яке не відповідало міжнародним вимогам і парламентарі проголосували за законопрокт в такій редакції. Це означає, що загроза того, що загальновідомі у світі бренди віскі, міцність яких перевищує 45%, буде визнано неякісною – усунута.

«Бізнес на це неодноразово звертав увагу. Адже в Європі встановлена лише нижня межа міцності алкоголю, проте в Україні була ініціатива встановити ще й верхній поріг. Це б могло призвести до того, що з прилавків зникне левова частка віскі, труднощів у міжнародній торгівлі. Оскільки, напис на пляшці іноземного віскі, хоч і відповідав би міжнародним стандартам, не відповідав би законодавству України», — коментує Крістіна Лініченко, менеджер Комітету з питань імпорту та торгівлі алкогольними напоями.

Ці зміни до Податкового кодексу мали вступити в дію з 1 липня 2019 року (ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів»).

Тому, бізнес-спільнота закликала привести визначення «віскі» у відповідність до норм ЄС та прибрати верхню межу вмісту спирту, або збільшити її до 70%. Бізнес наголошував на необхідності змін до 1 липня 2019 року.

Нагадаємо, за запропонованим визначенням, «віскі – алкогольний напій, міцністю від 35 до 45 % об’ємних одиниць з характерним ароматом, виготовлений за коньячною технологією з витриманого в обвуглених всередині дубових бочках (ємностях з обвугленою дубовою клепкою) зернового дистиляту».

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар