За 4 місяці Україна експортувала волоських горіхів на 63 млн доларів

 За 4 місяці Україна експортувала волоських горіхів на 63 млн доларів

За чотири місяці сезону 2018/19 експорт волоського горіха приніс Україні $63 млн. Роком раніше, за той же період, виручка досягала $ 77 млн. Всього за минулий сезон українські експортери волоського горіха заробили $ 131,5 млн. Про це з посиланням на дані Державної фіскальної служби України (ДФС), повідомляє delo.ua.

Також відзначається, що в Україні ціни на горіх протягом минулого тижня впали в середньому на 7% до $ 5,15 за кг. Скорочення виручки від експорту продукції в поточному маркетинговому році склало 18%.

«Причиною цього стало зростання вимог до якості продукції. “Основна частина українського експортного горіха несортовими, рівень попиту на який в цьому сезоні суттєво знизився, що і відбилося на ціні», — відзначають аналітики Pro-Consulting.

Велика частка українського ринку горіхів знаходиться в тіньовому сегменті, що пояснюється концентрацією виробництва продукту в руках населення, а не підприємств. В Україні існує велика кількість компаній, які займаються тільки купівлею горіхів у населення і подальшої її перепродажем.

На думку аналітиків, галузь чекає поступове збільшення посівних площ, відновлення діяльності державних програм для заохочення фермерів і поява на ринку іноземних інвесторів. Оскільки горіхи є багаторічною культурою, важливим фактором у розвитку цього бізнесу в Україні стане скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар