Як зменшити втрати при зберіганні яблук і груш: нові нідерландські дослідження

 Як зменшити втрати при зберіганні яблук і груш: нові нідерландські дослідження

Дослідники Вагенінгенського університету в Нідерландах встановили, які збудники спричиняють гниль плодів яблук і груш, котра призводить до значних втрат продукції під час зберігання. Обприскування і видалення джерел зараження – основні заходи боротьби з цими інфекціями. Про це повідомляє EastFruit.

До цього часу не було відомо, які саме інфекції в Нідерландах викликають найбільші втрати врожаю при зберіганні зерняткових плодів. Наразі вчені з Вагенінгенського університету встановили, що це гриби Fibulorhizoctonia psychrophila і Cadophora luteo-olivacea.

Найбільшу концентрацію Cadophora luteo-olivacea виявлено ​​на залишках листя яблунь і груш, муміфікованих плодах і мертвих бур’янах. Припускають, що саме вони можуть бути джерелом спорів, які інфікують плоди в період вегетації. На цей час припущення вивчається.

Для боротьби з цими інфекціями важливо правильно визначати оптимальний момент проведення обприскування, а також видаляти з саду основні джерела зараження.

Вчені також вивчали грибок Neonectria ditissima, який призводить до раку плодових дерев, вражаючи гілки, пагони і плоди. Результати досліджень можуть стати підґрунтям для виведення стійких до раку сортів і створення стратегії захисту яблунь від європейського раку плодових.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар