Wines of Ukraine на ProWein 2024: досягнення, розвиток, нові перспективи
Найважливіша й наймасштабніша міжнародна виставка вин та алкогольних напоїв ProWein відбудеться 10–12 березня в Дюссельдорфі (Німеччина). Виставка вчерговий раз збере виробників, баєрів, імпортерів, експертів, представників ЗМІ та інфлюенсерів з усього світу. Українські винороби братимуть участь у цьому заході під брендом Wines of Ukraine, створеному за ініціативи й активної участі Асоціації крафтових виноробів України.
Минулорічний повноцінний дебют українського бренду Wines of Ukraine на ProWein був надзвичайно успішним: український стенд привернув увагу багатьох експертів, журналістів та імпортерів.
– Протягом трьох днів виставки ми мали безліч корисних і цікавих контактів, провели сотні бліцдегустацій та ділових перемовин. Певний відсоток цих контактів вже конвертовано в наявні та перспективні експортні контракти, — коментує Світлана Цибак, співзасновниця Wines of Ukraine, голова Асоціації крафтових виноробів України та СЕО Beykush Winery.
Розширення географії експорту, нагороди від міжнародних та національних дегустаційних конкурсів, розвиток нових винних регіонів, нові виноробні, котрі зʼявилися, незважаючи на виклики повномасштабного вторгнення росії, яка тероризує Україну вже два роки, — це неймовірні досягнення й ознака таланту й наполегливої праці, а також — незламного українського характеру.
На стенді Wines of Ukraine на ProWein 2024 будуть представлені такі виноробні та виробники алкогольних напоїв: Beykush Winery (Миколаївщина), Big Wines (Київщина), Biologist (Київщина), Bolgrad (Одещина), Chateau Chizay (Закарпаття), Cikera (Київщина), Grande Vallee (Одещина), Honey Badger (Київщина), Kolonist Winery (Одещина), Koblevo (Миколаївщина), My Wine by Eduard Gorodetsky (Одещина), SHABO Family Winery (Одещина), 46 Parallel Wine Group (Одещина), Stoic Winery (Одещина / Херсонщина), Shosh Winery (Закарпаття), Villa Tinta (Одещина). Також свої вина на виставці презентує перспективна й успішна молода виноробня Odesos з Одеси. Переглянути профілі учасників можна на сайті Wines of Ukraine.
Далі — кілька цифр і фактів, що ілюструють поточний стан і динаміку розвитку українського виноробства (дані Державного комітету статистику України, 2022–2023 роки).
- Нині в Україні офіційно зареєстровано 160 виноробень, із них 40 — крафтові з обсягом виробництва до 100 000 л на рік.
- Загальна площа виноградників –30.2 тис га (без урахування окупованих територій, оскільки, достовірних даних щодо стану виноградників на цих землях немає).
- Найбільш типовими для виноградарства та виноробства є зони Причорномор‘я й Закарпаття. Крім того, останніми роками виноробство активно розвивається в інших регіонах, зокрема в західних, центральних та північних. Сьогодні виноградники й виноробні можна побачити на Київщині, Львівщині, Тернопільщині, Чернігівщині тощо.
- В Україні вирощують понад 200 сортів винограду. Найбільш значущі локальні та автохтонні сорти: Тельті-Курук (автохтон), Сухолиманський Білий, Цитронний Магарача, Кокур, Одеський Чорний, Екім Кара, Магарач Бастардо. Українські виноградарі й винороби працюють з великою кількістю міжнародних та європейських сортів, у тому числі виробляють якісні, елегантні й цікаві вина з PIWI-сортів — Совіньєр Грі, Солярис, Мускарис, Йоханнітер тощо.
- Лише у 2023 році українські вина здобули 150 нагород від престижних міжнародних дегустаційних конкурсів, включаючи першу українську «платину» від Decanter Worldwide Awards за Muscat Ottonel Limited Edition 2016 від виноробні SHABO.
- Загальний обсяг експорту українських вин у 2023 р — $9 млн. Минулого року бенефіціари Wines of Ukraine експортували та законтрактували вин на $229,190. Завдяки тому, що до Wines of Ukraine нещодавно долучились кілька великих виробників, у 2024 році ця цифра значно зросте.
- Ключові країни-імпортери українських вин у 2022–2023 роках: Естонія, Велика Британія, США, Швеція, Норвегія, Японія.
– Українські винороби не експортують свою продукцію до країни-агресора росії, починаючи з 2014 року. Втрата найбільшого за обсягом експортного ринку дала поштовх до більш активного розвитку співпраці з європейським, британським, американським та азійським ринками, для нас це — позитивні зміни. Лише за минулий рік команда Wines of Ukraine організувала успішні торговельні місії до 12 країн і провела понад 30 дегустацій для експертів, імпортерів та представників ЗМІ. Цього року ми плануємо розширити географію й кількість таких заходів, — коментує ситуацію Сергій Клімов, засновник Kyiv Food and Wine Festival та Brave Wine, представник Wines of Ukraine.
Запрошуємо відвідати стенд Wines of Ukraine на ProWein 2024 і продегустувати вина й алкогольні напої від найкращих виробників України. Українські вина будуть презентовані на стенді 13Н52 у Messe Düsseldorf, Stockumer Kirchstraße 61, 40474 Düsseldorf, Germany.
Команда Wines of Ukraine та учасники українського національного стенду готові до спілкування й співпраці і пропонують заздалегідь домовитись про дегустацію й ділову зустріч на ProWein.
Контакт для запитів: info@ukr.wine
************
Асоціація крафтових виноробів України була створена у 2021 році. Її завдання — координування та розвиток української виноробної галузі, підвищення конкурентоспроможності українських вин на міжнародному рівні та просування бренду Wines of Ukraine. В умовах війни Асоціація також приділяє значну увагу відновленню зруйнованих виноробень та розмінуванню виноградників на територіях, звільнених від російської окупації. На поточний момент до складу Асоціації входять 72 виробні.
Читайте також:
Вино і технології: міжнародна виставка Enovitis in campo 2024 відбудеться 12–13 червня в Італії
Всеукраїнський Дегустаційний Конкурс «Сорт і теруар. Мікровиноробство» відбудеться 23 березня у Києві