Виробники ягід зможуть отримати компенсацію за придбання переробного обладнання

 Виробники ягід зможуть отримати компенсацію за придбання переробного обладнання

Цьогоріч на ключові аспекти державної підтримки садівництва, виноградарства та виноробства пропонується виділити 400 млн грн.

Держава планує відшкодувати кошти за садивний матеріал, висаджений на площі 3,8 тис. га у 2018 році. Про це повідомив начальник відділу розвитку садівництва, виноградарства та виноробства Мінагрополітики України Віктор Костенко.

«Із них зерняткових — 559 га, кісточкових — 294 га, горіхоплідних — 1,8 тис. га, суниці — 179 га, ягідних кущових — 743 га (у тому числі лохини—480 га), виноградників — 229 га, хмільників — 6 га», — розповів Костенко.

За його словами, цього року на ключові аспекти державної підтримки цих галузей пропонується виділити 400 млн грн. Із яких половина — на будівництво холодильників із РГС та камер швидкого заморожування, придбання сортувальних ліній та сублімації, купівлю переробного обладнання для виготовлення натуральних соків і плодово-ягідних вин із власної сировини.

Ще 200 млн грн — на відшкодування витрат на садивний матеріал та догляд за молодими насадженнями багаторічних культур для органічного виробництва.

«Перевагу в фінансовій допомозі на будівництво холодильників та придбання переробного обладнання надаватимуть кооперативам різних форм», — наголосив Костенко.

Він зауважив, що часто причиною відмови надати державну допомогу фермеру стає банальне незнання останнім правил та відсутність частини обов’язкових документів, як-от проекту самого саду чи документів на саджанці.

Завдяки змінам у законодавстві України до переліку компенсацій для ягідників унесені холодильники і камери попередньої заморозки. Таким чином, виробники ягід і плодів зможуть отримати компенсацію за придбання холодильних апаратів.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар