Виробники яблучного соку зіткнулися з проблемою збуту готової продукції

 Виробники яблучного соку зіткнулися з проблемою збуту готової продукції

Такі дані надала Державна служба статистики України в свіжому звіті по промисловому виробництву. Про це повідомляє east-fruit.com.

​У жовтні різниця з минулим роком різко збільшилася. У цьому місяці було вироблено 23 млн літрів яблучного соку — на 70% більше, ніж за той же період 2017 року.

Очевидно, що загальне виробництво за 12 місяців цього року має всі шанси перевершити минулорічний рівень і показати перше збільшення за останні п`ять років. Україна різко скоротила виробництво яблучного соку в 2015 році. Спад виробництва тривав в наступні роки, хоча поступово він сповільнювався. І ось в цьому році ми спостерігаємо вже істотне зростання.

Українські виробники яблук нарікають на недостатньо високий попит на промислове яблуко з боку переробників, але ті й самі мають проблеми зі збутом готової продукції. На тлі згаданого зростання виробництва яблучного соку, його внутрішнє споживання в цьому році не змінилося суттєво порівняно з минулим роком, а експорт взагалі впав на 15% за підсумками трьох кварталів. Як наслідок зросли залишки нереалізованої продукції.

Згідно з даними Держстату, на кінець жовтня залишки яблучного соку на переробних підприємствах становили 49,7 млн літрів, що більш ніж на 30% перевищує відповідний показник минулого року.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар