Виробники спиртних напоїв втрачають позиції в рейтингу платників податків

 Виробники спиртних напоїв втрачають позиції в рейтингу платників податків

За підсумками першого півріччя 2018 року до сотні найбільших платників податків за даними журналу «Вісник. Рейтинг» потрапили всього сім підприємств з виробництва алкогольних напоїв, тоді як у 2017 року — дев’ять. Про це пише business.ua.

«Мабуть, справа в тому, що горілчаний ринок в Україні щороку скорочується на 15-20%. 2018 рік навряд чи стане виключенням», — припускають у виданні.

Так, за перше півріччя 2018 року було виготовлено трохи менше 7 млн дал (1 дал = 10 л) цього міцного напою, що вже на 6,4% менше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Втім, на українському ринку спиртного є і позитивні тенденції: у перші місяці 2018 року значно зросло виробництво лікерів (на 29,2%) і пива (на 3,4%).

Що стосується акцизного податку, то 2017 року він виріс на 20% на всі лікеро-горілчані вироби, але очікуваного збільшення надходжень до бюджету так і не забезпечив. У 2019 ріці підвищувати акциз не планують. Це стосується абсолютно всіх видів алкогольних напоїв — горілки, вина, пива, слабоалкогольних напоїв тощо.

У першому півріччі 2018 року пивні компанії обійшли виробників горілки у національному заліку зі сплати податків. Піднятися галузі допомогла поміркована акцизна політика.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар