Виробники розчаровані закупівельними ціни на малину

 Виробники розчаровані закупівельними ціни на малину

Закупівельні ціни на перші партії літніх сортів малини виявилися набагато нижчими за очікування українських виробників, проте все-таки істотно вище, ніж минулорічні. Про це повідомляють аналітики EastFruit.

В даний момент закупівля малини для заморозки, в залежності від класу, якості та регіону, здійснюється за цінами від 15 до 25 грн/кг ($0,57-0,95 за кг). Проте, основна маса продукції все-таки закуповується по 15 грн/кг, а повідомлення про закупівлі по 25 грн/кг є скоріше винятком, ніж правилом.

Ціни на малину також сильно коливаються, в залежності від регіону. Наприклад, у Львівській області та інших регіонах Західної України ціни не перевищують 15 грн/кг ($0,57 за кг), в той час як в центральному регіоні велика частина малини продається по 20 грн/кг ($0,76 за кг).

«Роком раніше переробники України платили за малину для заморозки від 7 до 12 грн за кг. Тому нинішні ціни, в середньому в півтора-два рази вище торішніх. Однак вони не настільки високі, як очікували багато фермерів. Вони планували продавати продукцію не дешевше 20-25 грн/кг, однак, в більшості випадків, отримати таку ціну вони поки що не можуть», — коментують ситуацію експерти.

Цікаво відзначити, що закупівельні ціни на малину для заморозки в Польщі в даний момент істотно вище, ніж в Україні. Нижня межа цін становить $0,80 за кг, а за малину класу А платять від $0,9 до $1,35 за кг.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар