У пиво та шоти доливають кленовий сік: допомагає відновитися після фізичних навантажень
Перший Форум-з’їзд Ukrainian Craft Distillers Association: початок ери українського крафту
Українські крафтові дистилери провели свій Перший Форум-з’їзд. Подія масштабна й значима, особливо зважаючи на нещодавно ухвалений закон про крафтові дистиляти, який надав дистилерам легальний статус.
На Форум зібралися понад 80 малих виробників з усієї країни, представники суміжних бізнесів та влади.
– Насправді це не перший Форум-з’їзд, який організувала наша Асоціація, – говорить Катерина Камишева, голова Асоціації крафтових дистилерів України. – Але він перший в умовах легалізації малих виробників дистиляту. Це справді перша змістовна і глибока зустріч із владою, де ми обговорюємо законодавчі нюанси, які маємо нині, та дискутуємо про розбудову алгоритмів нашої подальшої співпраці та розвитку діяльності українських дистилерій».
«Тепер м’яч на вашому боці», – звернувся до учасників Форуму Голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку, народний депутат України Ігор Марчук. Пообіцяв всебічно підтримувати крафтовий рух, наголошуючи, що від малих виробників чекають унікальних і якісних продуктів.
На Заході презентували основні положення Закону України «Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законів України щодо спрощення умов виробництва дистилятів суб’єктами малого підприємництва». За словами головного розробника цього документу, начальника управління з питань продовольчої безпеки та підакцизної продукції Департаменту державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів Людмили Хомічак, найбільші ризики та виклики для українських крафтярів сьогодні криються у знанні, розумінні та дотриманні законодавчих норм.
– Той факт, що держава дає можливість спростити регуляцію саме для крафтових виробників, незалежно від сфери діяльності, – надзвичайно важливий. Адже йдеться про виготовлення унікальних продуктів, а це імідж країни. Окрім того, кожен малий виробник, сплачуючи свій невеликий внесок до бюджету, однозначно наближає нас всіх до такої довгоочікуваної перемоги, – говорить Людмила Хомічак.
Як отримувати акцизні марки та ліцензії на виробництво і продаж своєї продукції? Як правильно оформляти декларації та які механізми оподаткування виробництва й реалізації дистилятів та виготовлених з них напоїв? На ці та інші важливі питання учасники Форуму отримували відповіді під час дискусійних панелей. Сергій Дорош, начальник відділу контролю за обігом і виробництвом марки акцизного податку, вважає, що найбільш значимою перепоною на шляху до розвитку крафтярів може бути конкуренція з великими виробниками.
– Щоб реалізуватися, малим дистилерам треба завойовувати якусь частку ринку. Або ж шукати свою нішу в доволі розгалуженій системі алкогольних напоїв. Тож крафтовикам важливо дотримуватися вимог чинного законодавства, бути конкурентоспроможними і постійно доводити високу якість своєї продукції, – вважає Сергій Дорош.
Крафтовий маркетинг, або очікування споживачів та представників барної й ресторанної індустрії від продуктів, які створили малі дистилери, – особливо цікава та актуальна тема дискусії на Форумі. Тимур Дорофеєв, бренд-амбасадор міцного алкоголю Власного імпорту Fozzy Group, автор «Коктейльного канону», член журі барних конкурсів та трендмейкер вітчизняної барної культури, впевнений, що для українського крафту справді почався новий відлік, і на наших очах пишеться нова історія крафтової культури:
– Хай не завтра, а через кілька років, але в нас справді є всі шанси стати на один рівень з європейцями, які роблять унікальні, цікаві крафтові алкогольні напої.
Щоб це трапилося якнайшвидше, радить малим виробникам відкопувати давно забуті рецепти національних трунків, про які не чули вже понад століття.
У рамках Форуму Асоціація крафтових дистилерів підписала меморандум про співпрацю з Торгово-Промисловою палатою України. А перші члени Асоціації отримали офіційні відзнаки та членські картки. Також учасники заходу мали змогу продегустувати унікальні зразки напоїв, які презентували крафтярі, ознайомитися з цікавими розробками у виробничому процесі: з новаторськими українськими пляшками, якісним європейським корком та унікальними професійними дріжджами українського виробництва.
Завдяки участі у Заході спеціалістів з протипожежної безпеки та безпеки харчових продуктів, було порушено багато важливих тем. Крафтярі мали змогу задати болючі, буквально «гарячі» питання щодо організації виробництва та отримати інформативні відповіді.
Багато технічних нюансів, які раніше були не на часі, а з підписанням закону стали актуальними, роз’яснив провідний технолог та лектор Української Академії Дистиляції, Володимир Беда. Отже, ще більше крафтярів стали на крок ближче до побудови власної дистилерії.
Окрема подяка представникам Міністерства агропромисловості та податкової служби за змістовні презентації, роз’яснення та розгорнуті відповіді на питання «з місць» від учасників Форуму. Готовність представників влади до відкритого діалогу є запорукою успіху нашої спільної справи – побудови нової, проте надважливої для України галузі крафтового виробництва.
Читайте також:
Новітні технології для пивоваріння, виробництва дистилятів та інших напоїв презентували виробники на форумі у Львові
Для майбутнього музею пива в Рівному вже зібрано пів тисячі експонатів