Виробникам органіки не вистачає кваліфікованих агрономів

 Виробникам органіки не вистачає кваліфікованих агрономів

Виробникам органіки в Україні не вистачає кваліфікованих спеціалістів. Про це розповів співвласник СВК «Ягідки» Олег Науменко, в інтерв’ю журналу «Ягідник».

«Мова йде про органічних агрономів, а їх дуже мало», — говорить він.

Він також зауважив, що сертифікат «органік» відкриває двері до зовсім іншої ніші на ринку збуту. Але щоб стати на цей шлях, потрібна воля власників бізнесу, а також люди, які будуть його ефективно впроваджувати.

«В Україні агрономів хорошого рівня, що займаються органічною лохиною, можна перерахувати на пальцях однієї руки. З п’яти чоловік троє працюють в СВК “Ягідки”. Ми їх самі шукали, ніяке агентство в цьому питанні не допоможе», — додає Науменко.

Він зауважив, що падіння цін на ягоду на ринку в господарстві особливо не помічають.

«Ціна на лохину не падає, у неї є сезонні коливання. Наші колеги в цьому сезоні реалізовували цю ягоду в Україні по €7,5-8,0 за кг в пікові моменти, і були реальні випадки, коли деякі “фермери” продавали свою ягоду за ціною €1,9 з ПДВ», — говорить Науменко.

Це перша частина статті із журналу “Ягодник”. Усі статті повністю журналу “Ягодник” №4 (10) 2018 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті. Деталі оформленння підписки – тут.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар