Виноградна зона України істотно змістилась на північ

 Виноградна зона України істотно змістилась на північ

Виноградар із 20 річним стажем Іван Безродний своєю роботою довів, що будь-який із сортів, чи форм, які представлені у південному регіоні можуть прижитися і дати врожай і на Київщині, де він тримає власний виноградник. Але для цього потрібна спеціальна технологія.

“В наших умовах, можна успішно вирощувати дуже багато сортів та гібридних форм винограду. Для цього я розробив програму, яка сприяє приживанню винограду та швидкому одержанню врожаю. Мене іноді запитують, а через скільки років буде врожай? Я вважаю це запитання вже не актуальне, його треба ставити так: чи буде в наступному році після посадки врожай? А тому скептики повинні перебудувати свою свідомість”, – каже Іван Безродний.

“Роль народних селекціонерів у розвитку вітчизняного виноградарства величезна. Завдяки їм виноградна зона України змістилася на північ. На сьогодні маю такий вибір сортів, що просто голова іде обертом, які з них висаджувати в першу чергу.

Селекціонерам, які дають мені лозу на випробування, я даю чесну інформацію про результати, не зловживаю різними підживленнями для нарощування величини ягоди. І вони дуже задоволені, що співробітничають із таким північним регіоном, як Київщина, яка є зоною ризикованого виноградарства.

І ми дуже раді від того, що нам довіряють, з нами діляться. І ми своєю чергою, також ділимося сортами з виноградарями, ведемо просвітницьку роботу серед населення, мої саджанці дуже поширені майже в усіх регіонах України”, – додає досвідчений виноградар.

За інформацією Інфоіндустрія

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар