Вина та бренді з лохини виготовляють на Київщині

 Вина та бренді з лохини виготовляють на Київщині

Засновники ФГ «Ягідна поляна» на VI Міжнародній науково-практичній благодійній конференції «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!»

Олександр та Юлія Горбатюки, засновники ФГ «Ягідна поляна», розвивають переробний бізнес – із ягід лохини виготовляють вино, бренді, а також різні смаколики, як-от: джеми, пастилу, мармелад, соуси тощо. Про лохинові вина та бренді журналу «Напої. Технології та Інновації» розповіли засновники бізнесу під час VI Міжнародної благодійної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати», яку організувала медіагрупа «Технології та Інновації» 16-17 лютого в Рівному, в готельно-ресторанному комплексі «Айвенго». Свою продукцію Олександр та Юлія презентували на окремому стенді та надавали її для дегустації учасникам конференції.

Перші вина з лохини засновники сімейного бізнесу почали виготовляти приблизно у 2014 році. Відтоді багато експериментували, зокрема з цукристістю, поки не дійшли до тої якості, якою зараз задоволені.

– Для виготовлення вина придатні не всі сорти лохини. Нам подобається Норд Кантрі – низькоросла лохина, ідеальна не тільки для вина, а й для переробки загалом. Перевага цього сорту – високий вміст цукру. Цей сорт дає багато ягоди, яка доволі дрібна. Завдяки тому, що в ній багато клітковини, вона має насичений колір. Ягоди іншого сорту не такі насичені за кольором, тому вино з них не було б такого привабливого кольору. Ми виготовляємо натуральне вино, специфічного обладнання немає. Бродіння відбувається без винних дріжджів. Для фільтрації є італійські насоси, які забирають вичавку, осад. Вино не пастеризується. Для розливу використовуємо напівавтоматичні розливні ємності. Конвеєру немає. Це крафтова ручна продукція, – розповідає Олександр Горбатюк.

За сезон Олександр та Юлія виготовляють близько 3 тонн вина з лохини. Продають його у крафтових фермерських магазинчиках на Київщині (Київ, Вишгород, Бровари, Ірпінь) та онлайн завдяки фейсбук-сторінці.

Перед війною засновники ФГ «Ягідна поляна» почали виготовляти бренді та вишнівку.

– Бренді дуже цікаве, бо це ягідний дистилят, який потрібно переганяти на мідному аламбіку. Ягода має багато сірки, і мідь забирає її. Завдяки цьому ми отримуємо якісний продукт, який не викликає похмілля і має гарні смакові властивості. Він переганяється до 74-77 %, потім до 9 місяців напій витримуємо в дубових діжках, щоб він набрав аромату. Так з’являються горіхові, дубові нотки у бренді, – ділиться Олександр Горбатюк.

Вишнівка з лохиною, як розповідає Олександр, – десертний напій зі смаком вишневої кісточки й неймовірним присмаком лохини міцністю приблизно 33-35%.

– Від початку війни змінився потік клієнтів. Багато фермерських магазинів закрилося. Є постійні клієнти. Але десь 60 % наших покупців виїхало за кордон. Проте бачимо тенденцію, що люди повертаються, і ми сподіваємося, що наступний рік буде кращим, і працюємо з вірою в перемогу, – підсумовує Олександр Горбатюк.

Більше про технології виготовлення лохинових вин та бренді читайте в журналі “Напої. Технології та Інновації” №2. Нагадаємо, що всі випуски журналів за 2022 рік можна завантажити безкоштовно.

Щоб придбати друковані випуски журналів, видані впродовж минулих років, звертайтеся:

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Читайте також:
Як у Шампані і ще краще. Завдяки сучасному обладнанню продукція виноробів з Одещини успішно конкурує на українському ринку
KOBLEVO: як вдається підтримувати марку одного з найкращих виробників вина в Україні

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті