Відтепер аграрії можуть отримати дозвіл на спецводокористування онлайн

 Відтепер аграрії можуть отримати дозвіл на спецводокористування онлайн

 В Україні 22 березня презентували нову послугу — тепер можна отримати та анулювати дозвіл на спеціальне водокористування онлайн. Для заповнення заявки потрібен електронний цифровий підпис, а розгляд буде займати 15 хв. замість 30 днів. Про це повідомляє agro-yug.com.ua.

До цього часу подати заявку та необхідні документи для отримання дозволу можна було особисто або через уповноважену особу лише через місцевий ЦНАП. Так само і забрати дозвіл — у ЦНАПі.

«До червня 2017 р. видачу дозволів на спецводокористування здійснювали обласні держадміністрації. В межах гармонізації державної політики у водній сфері з нормами Євросоюзу цю функцію було передано Держводагентству та його територіальним органам. І одразу ми почали працювати над впровадженням єдиної IT-системи, яка б дозволила усім територіальним органам агентства ефективно виконувати свої дозвільні функції. Електронна послуга з видачі дозволів — лише верхівка айсберга з упорядкування такої діяльності», — зазначила голова Державного агентства водних ресурсів Ірина Овчаренко.

Разом із запуском електронної послуги на постійній основі стають відкритими дані реєстрів дозволів та водокористувачів, які Держводагентство веде від червня 2017 р..

У Держводагентстві припускають, що за 3-5 років та за умови, що принаймні 80% усіх водокористувачів користуватимуться саме електронною послугою, публічні реєстри стануть придатними для побудови на їх основі зручних та корисних IT-сервісів. Наразі в реєстрі водокористувачів міститься майже 9 тис. записів, хоча загальна їх сукупність в Україні — близько 20 тис.

Електронна послуга доступна на сайті e-services.davr.gov.ua, а також на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги», де наразі вже можна знайти 120 різноманітних електронних послуг, які Уряд запровадив для громадян та бізнесу.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар