Вчені виростили виноград адаптований для північних областей

 Вчені виростили виноград адаптований для північних областей

На Київщині вченим Національного університету біоресурсів і природокористування вдалось розробили сорти винограду, адаптовані для вирощування в північних областях України. Повідомляє AgroTimes.

Напрацювана технологія вирощування кореневласного садивного матеріалу винограду є одним із основних компонентів успіху виноградної культури в північних регіонах України. Спроби вирощування на півночі країни сортів, завезених із півдня, переважно європейського походження, завжди були невдалими через вимерзання рослин у суворі безсніжні зими.

Це пояснюється тим, що під час ведення виноградників не враховувалися ані агрокліматичні умови півночі України, ані біологічні особливості південних сортів винограду.

Науковці провели роботи з селекції і сортовипробування й розробили агротехнічні прийоми, що відповідають кліматичним умовам північного регіону.

Селекційну роботу спрямували на створення морозостійких, високоврожайних і високоякісних, стійких проти грибних хвороб ранніх сортів. Нині існує низка сортів із потрібними для регіону характеристиками.

Щоб запровадження виноградарства на півночі було успішним, слід дотримуватися трьох важливих умов:

– правильного добору сортів;
– використання якісного кореневласного садивного матеріалу;
– доглядати насадження відповідно до суворих для виноградної лози природних умов півночі України.

Для розведення винограду у північних районах найкращими є ґрунти легкого механічного складу з великим вмістом поживних речовин. Вони швидко прогріваються й забезпечують раннє дозрівання деревини.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар