В Україні завершився Національний конкурс медів

 В Україні завершився Національний конкурс медів

В Україні завершився Національний конкурс медів, що проходив протягом червня та був організований Асоціацією експортерів та переробників меду спільно зі Спілкою пасічників України. Про це повідомляється на сторінці Асоціації у соцмережі Facebook. Конкурс проходив в рамках підготовки до участі в міжнародному спеціалізованому конгресі-виставці Apimondia&ApiExpo 2019, що відбудеться протягом 8-12 вересня у Монреалі( Канада).

Зазначається, що участь в конкурсі взяло кілька сотень українських пасічників, що представили широке різноманіття меду практично з усіх регіонів України. Враховуючи велику чисельність зразків, конкурс проходив в декілька етапів, та за результатами попередніх етапів, були відібрані кращі 27 зразків меду для фінального етапу за участю конкурсної комісії.

Згідно вимог Офіційних правил і положень Всесвітньої бджолярської премії (World Beekeeping Awards 2019 Official Rules and Regulations), всі зразки були поділені на декілька категорій:

-мед рідкий – прозорий / світлий / темний;
-мед кристалізований.

“Зразки меду, що були представлені перед членами поважної конкурсної комісії, були знеособлені та присвоєні уніфіковані коди. Кожен зразок меду був оцінений членами комісії по 4 критеріям – аромат, колір, консистенція та смак по 10 бальній шкалі. Таким чином, лише після підведення підсумків та визначення найкращого серед кращих, учасники комісії дізналися, імена переможців в кожній категорії”,- йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за результатами Національного конкурсу на Конкурс Всесвітньої бджолярської премії будуть відправлені зразки меду наступних пасічників: Стретович В.М., Краснощок Н.В., Андонієв М.В., Шитря В.Г., Коваленко Ю.О.

“Членами комісії також окремо було відзначено падєвий мед, котрий надав для конкурсу Думчак І.М. Цей унікальний мед також буде відправлено для участі мужнародному конкурсі в Канаді.

Асоціація експортерів та переробників меду та Спілка пасічників України висловлюють щиру подяку всім пасічникам, що прийняли участь у національному конкурсі та конкурсній комісії за чесність та неупередженість.

Ми щиро віримо, що український мед отримає перемогу в конкурсах, та наш пасічник стане відомий всьому світу, адже відзнака буде передана саме йому”,- зазначили в профільній асоціації.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар