В Україні затверджено вимоги до фруктових соків та деяких подібних харчових продуктів

 В Україні затверджено вимоги до фруктових соків та деяких подібних харчових продуктів

В Україні затверджено вимоги до фруктових соків та деяких подібних харчових продуктів. Відповідний наказ вже підписано в. о. Міністра агрополітики Ольгою Трофімцевою та опубліковано на офіційному сайті відомства.

 

Як зазначають в мінагрополітики, метою прийняття проєкту наказу є стимулювання виробництва безпечної та якісної сокової продукції.

 

Проєкт наказу містить вимоги щодо термінології, маркування, етикетування фруктових соків та деяких подібних харчових продуктів, що мають забезпечувати безперешкодне функціонування ринку та запобігати підприємницькій практиці, що вводить споживача в оману.

 

Сам наказ містить наступне:

“Відповідно до статей 8–10 та 12 Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1057 «Про визначення сфер діяльності, в яких центральні органи виконавчої влади здійснюють функції технічного регулювання», підпункту 11 пункту 4 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1119 наказую затвердити Вимоги до фруктових соків та деяких подібних харчових продуктів, що додаються. Департаменту аграрної політики та сільського господарства забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України. Цей наказ набирає чинності через шість місяців з дня його офіційного опублікування.

Установити, що надання на ринку фруктових соків та деяких подібних харчових продуктів, що введені або будуть введені в обіг до 01 січня 2025 року, не може бути заборонено або обмежено з причин невідповідності всім чи окремим положенням Вимог, затверджених цим наказом, до закінчення строку придатності таких харчових продуктів. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою”. 

У разі прийняття проєкту наказу буде імплементовано в законодавстві України Директиву Ради 2001/112/ЄС від 20 грудня 2001 року щодо фруктових соків та деяких подібних продуктів, призначених для споживання людиною, що позитивно вплине на експортний потенціал національних виробників сокової продукції.

 

Проєкт наказу є регуляторним актом, який справлятиме позитивний вплив на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар