В Україні виводять нові сорти безнасінного винограду

 В Україні виводять нові сорти безнасінного винограду

Вітчизняні вчені працюють над селекцією безнасінних сортів винограду. В Україні офіційну реєстрацію мають лише два безнасінні сорти винограду — Кишмиш таїровський та Мєчта. Повідомляє agrotimes.net.

Щоб поповнити автохтонний сортимент безнасінних сортів Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є.Таїрова зайнявся їхньою селекцією.

Для цього було відібрано 20 безнасінних сортів, що віддалені за генетичним та географічним походженням, які тестували за основними господарськими ознаками. Серед сортів переважали такі, що походили з США. Також були безнасінні сорти походженням із Болгарії, України, Сербії, Росії й Молдови.

За результатами випробування вчені попередньо виділили найперспективніші для подальшого застосування в селекційному процесі сорти, що відповідають наступним критеріям:

  • урожайність понад 12 т/га;
  • товарність більше 70%;
  • середня маса грона понад 350 г;
  • нормальних ягід у гроні більше 90%;
  • середня маса ягоди більше 2 г;
  • середній розмір ягоди більше 14×14 мм.

Серед цих безнасінних сортів — Flame seedless, Кишмиш таїровський, Кишмиш лучистий, Einset seedless, Venus, Юпітер, Marquis, Attika, Мєчта, Русалка 3.

Надалі вчені продовжать дослідження для визначення прояву показників у різних за комплексом умов вегетаційних періодах, щоб підтвердити стабільність сортів за роками.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар