В Україні вивели стійкі до хвороб сорти яблук

 В Україні вивели стійкі до хвороб сорти яблук

В Інституті садівництва Національної академії аграрних наук України вивели нові імунні сорти яблунь, стійкі до парші й борошнистої роси. Назвали їх Настя, Тодес, Злата, Малуша, Паланка, Дміана, Берегиня, Дожниця та Соломія.

Вирощуючи ці сорти, не потрібно витрачатися на фунгіциди. Перші врожаї будуть уже на третій рік після посадки. 

На другому місці за небезпекою для саду після парші є борошниста роса. Від неї листки покриваються білим нальотом, закручуються краями вниз і засихають. Цвіт стає жовто-зеленим і осипається разом із листям. Хвороба краде більше половини яблук. Тому треба кілька разів на рік оглядати й обрізати дерева. Після розпускання бруньок і наприкінці цвітіння. Зрізані пагони слід одразу палити, а не викидати подалі від саду. Бо спори грибка розносяться на кілометрову відстань.

Соломія — зимовий сорт, що дає плоди вагою по 190 г, жовті з рум’янцем. М’якоть кремова, соковита, кисло-солодка. Із восьмирічного дерева зривають 40 кг яблук. Сорти Берегиня, Дміана й Дожниця також зимові, але плоди більші — 220 г. За рахунок цього можна зібрати майже 45 відер врожаю. Зберігається до квітня-травня. 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар