В Україні вирощують китайський фінік, одне листя якого коштує 130 гривень за 100 грамів

 В Україні вирощують китайський фінік, одне листя якого коштує 130 гривень за 100 грамів

На півдні України успішно культивують тропічну культуру зізіфус або китайський фінік. Насадження є при Херсонському аграрному університеті, а також у дослідному господарстві «Новокаховське» Інституту рису НААН. Про це повідомляє «Агро-Юг».

Іван Мринський, декан агрономічого факультету ХАУ, розповідає, що рослини досить продуктивні і не потребують обробки засобами захисту. Дерева розпочинають вегетацію пізно — після 20-х чисел травня, тому весняні приморозки їх не пошкоджують. Квітнуть у червні, доволі тривало.

Через пізню вегетацію може здатися, що рослина не прижилася. Але такий висновок слід робити не раніше кінця травня-початку червня, радить Мринський. Аби зручніше було збирати врожай, дерева варто підрізати, не пускати гілки вгору. «І для нього немає проблем, де рости. Він не вибагливий», — додає агроном.

Саджанці зізіфусу краще висаджувати рано навесні. Якщо вони придбані з осені, то фахівці радять перетримати їх протягом зими у тимчасовому контейнері, пересадивши у вологий пісок чи в ґрунт. При осінній посадці може вимерзнути практично вся надземна частина.

Ціна на саджанці зізіфусу в Україні коливається від 70 до 350 грн залежно від віку дерева. Недешево продають і плоди: кілограм сушеного зізіфуса вартує 250 грн, в’яленого – 90 грн. А сушене листя пропонують по 65 грн за 50 грамів.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар