В Україні росте попит на органічне насіння та посадковий матеріал

 В Україні росте попит на органічне насіння та посадковий матеріал

За даними сертифікаційного органу «Органік Стандарт», в нашій країні зареєстровано лише 17 зразків органічного насіння та посадкового матеріалу, з них: 14 – це соя, просо і пшениця озима, а також три сорти чорниці.

Більше зареєстрованого насіння українського походження в Україні немає. Тому органічний сектор використовує або імпортоване насіння або ж конвенційне, що поки що дозволено законодавством. Проте вже з наступного року для органічного виробництва можна буде застосовувати виключного органічне насіння.

В умовах дефіциту органічного насіння та посадкового матеріалу органічний сектор використовує неорганічне насіння та садивний матеріал, що дозволено українським законодавство, як варіант виключення. За таким же принципом працює весь світ. Крім того виробники використовують імпортоване органічне. Проте вже з наступного року для органічного виробництва можна буде застосовувати виключного органічне насіння.

Про це розказала Катерина Шор, менеджер проектів екологічної організації «Зелене досьє», під час «Насіннєвого форуму 2020» в рамках виставки «АгроВесна». Органічне насіння не може бути протруєним, до нього також є ряд інших вимог. «Органічного насіння в Україні дуже смішно мало. Це перспективна ніша для виробників насіння. Бо його не вистачає в Україні», — додала вона.

Вона наголосила, що з 1 січня 2021 року в країнах ЄС набуває чинності регламент, що взагалі забороняє виростання неорганічного насіння в органічного виробництва.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар