В Україні лише кілька компаній вирощують товарне органічне яблуко

 В Україні лише кілька компаній вирощують товарне органічне яблуко

Органічні сади кісточкових і зерняткових культур в Україні, за офіційними даними займають 7% від загальної площі садів – понад 2 тис. га. Більша частка їх є дикоросами. Це високорослі насадження, які сертифіковані, але мають низьку врожайність Про це розповіла власниця розсадника родини Лановенко Валентина Лановенко.

«Органічні яблуневі сади на карликових або напівкарликових підщепах, за нашими підрахунками, займають не більше 500 га, і це доволі небагато», – додала вона.

Власники яблуневих садів переважно мають власну переробку. Деякі вирощують плоди виключно на експорт як сировину. «І лише два-три проекти, які вирощують товарне органічне яблуко, – зазначила Валентина Лановенко. – Це дуже мало. Є куди розвиватися, тому що це – цікавий продукт».

Високорослі насадження яблуні мають врожайність максимум 5-7 тонн/га. Як правило, власники їх не доглядають, а лише збирають урожай. Плоди таких яблунь використовують як сировину другого сорту, бо яблука струшують і потім збирають. Отже, вони придатні для виробництва концентрату. «Це не надто прибуткова ніша, зважаючи на ціну концентрату, і в майбутньому потенціал буде ще меншим», – зауважила Валентина Лановенко.

В інтенсивних органічних яблуневих садах урожайність становить від 40 тонн/га. Їхня продукція – це товарні плоди. А якщо буде якась некондиція, то сировина буде першого сорту, з якої можна виробляти пюре, сушку, соки.

У 2017 році свіже яблуко, за підрахунками компанії «Органік стандарт», увійшло в ТОП органічних товарів, експортованих з України.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар