В Україні дешевшають імпортні свіжі ягоди

 В Україні дешевшають імпортні свіжі ягоди

У лютому 2019 року, за інформацією представників плодоовочевих відділів супермаркетів України, лохина, малина і ожина користувалися дуже хорошим попитом, що дозволило мереж наростити їх імпорт. Про це повідомляє EastFruit.

За перші два місяці 2019 року оптові ціни на імпортну ягоду істотно знизилися. Найбільше здешевшала полуниця. Середня оптова ціна на неї впала до на 66% всього за два місяці – до 150 грн/кг (близько $ 5,5). Знизилися також ціни на лохину, яка подешевшала в середньому на 11% – до 446 грн/кг (близько $ 16,5 за кг). Свіжа ожина з початку року подешевшала на 30% – до 640 грн/кг ($23,7 за кг). Приблизно за такою ж ціною оптом продавали і свіжу малину, яка, разом з ожиною, залишалася найдорожчою ягодою в асортименті.

Учасники ринку відзначали також наявність хорошого попиту на свіжу червону смородину, яка з початку року зросла в ціні на 6% і продавалася оптом по 480 грн/кг ($17,8 за кг).

Виробники відзначають: розрив в оптових цінах на лохину в літню пору, коли вона дозріває в Україні, і в лютому, коли вся ягода на ринку імпортна, був найменш істотним серед усіх ягід. Влітку оптові ціни на цю ягоду становили від 130 до 180 грн/кг. Відповідно в даний момент ціни на лохину лише в три рази вищі, ніж у літній період.

Водночас оптові ціни на малину зараз в середньому 20-25 разів вищі, ніж у літній період, а ціни на суницю садову – в шість разів вищі, ніж влітку. Це говорить про те, що у лохини є велика перспектива нарощування обсягів продажів поза основним сезону вирощування в Україні, тобто в зимовий період.

Наразі основні обсяги лохини на ринок України надходять з Чилі та Перу, а поставки здійснюються, переважно, через Нідерланди.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар