В МінАПП відповіли УПОА щодо ініціативи з проведення переговорів зі скасування Єгиптом ввізного мита на українське яблуко

 В МінАПП відповіли УПОА щодо ініціативи з проведення переговорів зі скасування Єгиптом ввізного мита на українське яблуко

Згідно з експортною стратегією України на 2017-2021 рр., Єгипет є одним з ринків, що знаходиться у фокусі уваги українських експортерів. Наразі з метою реалізації українського експортного потенціалу необхідно здійснити розширений аналіз, визначити можливості та форми оптимальної присутності України на ринку Єгипту.

Про це йдеться у листі-відповіді в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої на адресу Української плодоовочевої асоціації (УПОА), якою 3 липня було направлено лист до профільного міністерства відносно ініціювання проведення переговорів з Єгиптом щодо скасування ввізного мита на імпорт українського яблука.

“Одним із шляхів вирішення порушеного УПОА питання може бути внесення на розгляд засідання Міжурядової спільної комісії по економічному та науково-технічному співробітництву між Україною та Арабською Республікою Єгипет питання доступу української продукції (в т.ч. і яблук) на ринок Єгипту, за результатами якого сторонами може бути прийнято рішення щодо:

  1. можливості укладення преференційної торгової угоди з Єгиптом, яка передбачає зниження розмірів ставок ввізного мита або його скасування на узгоджені сторонами обмежені переліки товарів;
  2. доцільності укладення двосторонньої угоди про зону вільної торгівлі”,- зазначила Ольга Трофімцева.

 

 

 

 

В.о. Міністра аграрної політики та продовольства України при цьому зазначила, що вирішальним фактором започаткування переговорного процесу є розуміння його учасниками як переваг, так і можливих втрат внаслідок лібералізації торгівлі, для чого потрібно провести ретельний аналіз негативних і позитивних наслідків укладення будь-якої з вищезазначених торговельних угод між Україною та Єгиптом з урахування сучасної економічної ситуації в країні.

При цьому в МінАПП також додали, що пропозиції щодо запровадження нових форм економічного співробітництва з іншими державами та поліпшення торговельно-економічних відносин з ними розробляє Міністерство економічного розвитку та торгівлі України (МЕРТ).

“Мінагрополітики зацікавлене в активізації торговельно-економічного співробітництва з Єгиптом, в розширенні номенклатури експорту до Єгипту вітчизняної аграрної продукції та готове долучитись до роботи і надати аргументовані пропозиції у разі прийняття відповідного рішення”,- зазначила у листі на адресу УПОА Ольга Трофімцева.

Нагадуємо, що у січні поточного року УПОА вже зверталася до Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва щодо ініціювання переговорів зі скасування імпортного мита на українське яблуко Єгиптом.

Крім того, на початку поточного місяця з метою підтримки українських виробників та експортерів яблук, УПОА звернулася до Міністерства аграрної політики та продовольства України та Держпродспоживслужби України з проханням ініціювати переговори про доступ українського яблука до ринку Соціалістичної Республіки В’єтнам. Відповідні листи УПОА були надіслані на адресу очільників відомств – Ольги Трофімцевої та Володимира Лапи.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар