В Чилі прогнозують рекординй експорт лохини

 В Чилі прогнозують рекординй експорт лохини

Чилі вже четвертий рік поспіль активно нарощує свою присутність на світовому ринку лохини і вже поточного сезону планує відвантажити на зовнішні ринки рекордні обсяги цієї ягоди, пише FreshFruitPortal.

За даними Чілійського комітету з лохини, країна збільшує поставки цієї ягоди на 4% щороку протягом вказаного терміну. В результаті, за попередніми прогнозами, в сезоні-2019/20 Чилі експортує близько 115 тис. тонн свіжої лохини. Це стало можливим завдяки активному розширенню площ під лохиною в країні: тільки за останні 4 роки вони збільшились щонайменше на 4 тис. га.

Згідно з останніми статистичними даними, наразі під лохиною в Чилі зайнято 18 374 га. При цьому експерти Комітету зазначають, що виробники країни також активно переглядають і свої підходу до вибору сортів, надаючи перевагу більш сучасним та продуктивним.

На даний момент Чілійський комітет з лохини прогнозує загальний обсяг виробництва на рівні 160 тис. тонн, з яких 115 тис. тонн буде експортовано у свіжому вигляді, 41 тис. тонн відправиться на переробку, решта 4 тис. тонн буде реалізовано на внутрішньому ринку.

При цьому в Комітеті зазначають, що як урожай, так і експорт могли би бути й більшими. Проте, через несприятливі погодні умови частку валового збору буде недоотримано. Крім того було вирішено не експортувати ягоду низки старих сортів з недостатнім терміном зберігання.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар