В анексованому Криму місцевий винороб купив “Інкерман”

 В анексованому Криму місцевий винороб купив “Інкерман”

Власником Інкерманського заводу марочних вин став винороб Валерій Захар`їн. Окрім заводу вин у числі придбаних Захарьіним активів – радгосп “Качинський+” і агрофірма “Чорноморець”.

Інкерманський завод марочних вин був заснований у 1961 році. Він є одним із найбільших в Криму: підприємству належить 2700 га виноградників.

Захар`їну, за даними російських ЗМІ, належать більш десяти компаній, що займаються вирощуванням винограду або продажем напоїв.

Переговори про продаж Інкермана також велися зі структурою банку Росія – Південним проектом. Однак така угода могла викликати питання через санкційні ризики, зазначає РБК.

За даними гіда Артура Саркісяна “Російські вина 2019”, загальна площа виноградників “Будинку Захар`їних” – 88 га. Велика частина – 55 га – була закладена в 2002 році в Степовому Криму, решта 33 га – в 2008-му в Бахчисарайському районі Криму. Виноробня випускає вина під марками “Будинок Захар`їних”, “Баккал Су”, “Хороший рік”. Але популярність Захар`їн отримав зі своєю лінійкою вин з автохтонних (локальних) сортів винограду – “сари Пандас” і “кефесія”.

Обсяг випуску “Дому Захар`їних” – 200 тис. пляшок на рік. Для порівняння, у придбаного ним “Інкермана” цей показник – 11,5-12 млн пляшок. Власної виноробні у Захар`їна немає: переробка винограду, який “Будинок Захар`їним” виробляє і частково закуповує в декількох кримських зонах, а також розлив вина відбуваються на партнерському заводі. Бочки з вином, зокрема, зберігаються у спеціальній виділеній штольні Інкерманського заводу.

З 2011-го всі активи Інкермана були консолідовані в холдинг Inkerman International AB зі штаб-квартирою в Стокгольмі. На той момент активи виноробної компанії належали українському підприємцеві Валерію Шамотію. У цьому ж році він продав частину бізнесу інвестфондам Horizon Capital (отримав 20%) і Hartwall Capital (40%). Але в 2016-му структура власників виглядала вже трохи інакше. У Hartwall Capital було 40%, у компанії Шамотій Логос девелопмент – 40%, а замість Horizon Capital в акціонерів з`явився китайський фонд Pan Chang c 20%.

“100% акцій Inkerman International AB були продані 24 квітня 2019 го компанії АТ Оптима. У ТОВ Інкерман Україна, як і раніше, єдиним учасником залишається шведська холдингова компанія”, – повідомили в прес-службі Інкерман Україна, передає Liga.net.

Нагадаємо, винороби анексованого Росією Криму можуть зупинити виробництво на 6-9 місяців через брак пляшок, що виник через американські санкції.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар