Урожай горіхів в Україні побив усі рекорди

 Урожай горіхів в Україні побив усі рекорди

В Україні цьогоріч зібрали понад 120 тис. т горіхів. За обсягами валового збору — це третє місце у світі після Китаю та США, повідомляє Телеканал новини «24».

Отримати рекордний врожай (майже на чверть більший минулорічного!) вдалося завдяки сприятливим погодним умовам та збільшенню горіхових садів. За оцінками експертів при правильному підході до цього бізнесу рентабельність може сягати 180%.

«Багато підприємців вважають досить вигідним вирощувати цю культуру. В минулому році площа горіхових садів, саме під волоським горіхом, була 18,3 тис. га. У цьому році площа зросла десь на 3% — до 18,9 тис. га», — зазначила аналітик Української аграрної конфедерації Неля Онищенко.

Та поки що вирощування в промислових масштабах в Україні дає лише 14% врожаю, а от левову частку дають приватні селянські господарства. Отримати великі прибутки виробникам цьогоріч навряд чи вдасться. Закупівельні ціни впали, порівняно з минулим роком, на третину. Нині кілограм волоських горіхів на столичному ринку можна купити за 130 грн. Утім покупців мало, як нарікають торговці.

Завдяки своїй високій якості український горіх зазвичай високо цінували за кордоном, зокрема, в країнах ЄС, Туреччині та на Близькому Сході. Утім, через торговельні війни США та Китаю, обмеження експорту, волоський горіх з Китаю заполонив європейський ринок. Конкуренцію дешевим імпортом складає Казахстан та Молдова. Відтак світові закупівельні ціни знизилися до $5/кг. Проте, за словами експертів, з нового року вартість цього продукту традиційно почне зростати.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар