«Укрсадпром» вимагає від переробників справедливих цін на яблука

 «Укрсадпром» вимагає від переробників справедливих цін на яблука

Асоціація «Укрсадпром» вимагає від переробних підприємств встановлення справедливих цін на яблука.

Так, напередодні сезону за даними господарств-членів асоціації закупівельна ціна на технічне яблуко озвучувалася на рівні 1 грн за кілограм без ПДВ, а його собівартість у середньому, відповідно до бухгалтерського обліку, складала щонайменше 4 грн без ПДВ. Така поведінка викликала в членів асоціації підозру у картельній змові переробників.

«Будемо дуже уважно стежити за розвитком ситуації та будемо вживати всіх заходів в межах законодавства для недопущення створення неконкурентних умов на ринку переробки і покарання причетних до цього. Ми в діалозі з АМКУ. Минулого року виробники яблук працювали у збиток, а відтак не мали можливості інвестувати у розвиток свого бізнесу. Сподіваємося, що ситуація минулого року не повториться, проте вже сьогодні ми отримуємо тривожні сигнали з ринку», – зазначив голова асоціації «Укрсадпром» Юрій Вахель.

Нагадаємо, минулого року виробники яблучного концентрату, скориставшись зростанням обсягу врожаю, закуповували яблука за цінами значно нижчими за їх собівартість.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар