Українським садам єврозима поки що не загрожує

 Українським садам єврозима поки що не загрожує

Аномально тепла зима в Україні, що отримала назву “еврозима” може істотно позначитися на озимих зернових, яким загрожують зовсім не самі аномальні температури. А ось садам і ягідникам поки нічого боятися. Про це в коментарі для SEEDS розповів керівник діагностичного центру захисту рослин “Агроаналіз” Вадим Дудка.

«Почнемо з садів. Що стосується садів і ягідників, то поки що підстав для зменшення оптимізму немає. Бо на відміну від ситуації місяць тому, ми нарешті отримали стійку мінусову ніч. І в цій ситуації (незважаючи на плюсову температуру вдень), поки що вихід зі стану спокою може загрожувати хіба що окремим культурам — наприклад, деяким південним сортам фундука.

Черешня, персик, а тим більше яблуня і груша поки знаходяться в стані спокою і при збереженні мінусових нічних температур (що поки що обіцяють прогнози до 5 лютого) повинні в ньому залишатися «, — розповів Вадим Дудка.

«Що буде далі? Гадати поки неможливо, оскільки ніяких виразних прогнозів на середину лютого ще немає. Але прожиті мною 30 років в агробізнесі кажуть мені, що в цьому році нашим садам швидше будуть загрожувати весняні заморозки, ніж зимові морози. Так що і тут, якщо збережеться обіцяний прогнозом нічний мінус протягом місяця, при середньодобовій температурі близькій до нуля, то все повинно бути в порядку «, — переконаний експерт.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар