Українським фермерам доведеться вийти “з тіні”

 Українським фермерам доведеться вийти “з тіні”

Міністерство розвитку економіки анонсувало запровадження в Україні фіскальних інструментів, які робитимуть роботу фермерів “в тіні” не вигідною. Про це під час вчорашньої зустрічі з представниками ЗМІ розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики Тарас Висоцький, відповідаючи на запитання директора з розвитку УПОА Катерини Звєрєвої про те, чи вдасться українським фермерам вийти “з тіні”, передає кореспондент SEEDS.

“Детінізація залишається у пріоритеті, але тут мають бути стимули. Доступне фінансування може бути доступним тільки тим, то працює в прозорій площині. По іншому отримати пільговий кредит неможливо. Це перше.

Друге. Ми напрацьовуємо разом із податковим комітетом і фіскальні речі, які робитимуть роботу в тіні не вигідною.

Ми розуміємо: коли ти “в тіні” є можливість платити 50-100 гривень за гектар. А якщо ти платиш всі податки, навіть без оплати фонду оплати праці – це може бути 1,5 тисячі гривень… Це треба вирівнювати”, – вважає Тарас Висоцький.

“Є напрацювання. Це буде подаватись від податкового комітету спільно найближчим часом. Що б з наступного року було реалізовано.

Найбільш простішим є земельний податок.

Однозначно має бути більше стимулів. Але з точки зору справедливого оподаткування – це треба міняти”, – додає заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар