Українські заморожені ягоди збивають ціни на ринку ЄС

 Українські заморожені ягоди збивають ціни на ринку ЄС

Зниження попиту на польські заморожені ягоди на ринку ЄС є результатом зростання конкуренції з боку України, Сербії, Боснії та Герцеговини. Про це розповів журналістам порталу sadyogrody.pl експерт Департаменту економічного аналізу PKO Bank Polski — Маріуш Дзивульський, передає Інфо-Шувар.

За словами експерта, присутність цих країн на ринку ЄС стає все більш відчутною. Згідно даних Євростату, за останні 5 років імпорт заморожених ягід з України до ЄС зріс майже втричі до обсягу 46 тис. тонн. Боснія наростила поставки до ЄС в 5,4 рази до обсягу 16,2 тис. тонн, а Сербія — на 28% до 161 тис. тонн. Для польських експортерів це вагомий привід задуматися, адже, ЄС є для Польщі – це 80% експорту польської замороженої ягоди. В найближчі сезони, залежність вартості заморожених м’яких ягід на ринку Польщі від обсягів пропозиції цієї продукції в Україні та балканських країнах продовжить посилюватися.

Експерт зазначив, що в другій половині 2018 року також було зафіксовано зниження експорту замороженої суниці садової майже на 7%, через посилення конкуренції із продукцією із Марокко та Єгипту.

В той же час, експорт замороженої малини з Польщі в аналогічний період минулого року зріс на 2,2%, а вишні — на цілих 73%
Нагадаємо у неврожайному сезоні 2017/18 експорт польських заморожених ягід знизився приблизно на 13% до 328 тис. тонн. Вже в першій половині сезону 2018/19, Польщі вдалося покращити показник зовнішніх продажів цієї продукції майже на 12% до 193 тис. тонн.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар