Українські ягідники відмовлються від розширення площ через нестачу робочих

 Українські ягідники відмовлються від розширення площ через нестачу робочих

Садівнича галузь вийшла на той рівень, коли подальший її розвиток залежить від наявності робочих рук. Тому мало хто береться за розширення площ під ягідниками. Про це розповів заступник генерального директора корпорації «Вінніцасадвінпром» Сергій Бойчук, пише SEEDS со ссылкой на Урядовий кур’єр.

«Тенденція розширення площі під ягідниками негативна. Головна причина — не вистачає працівників. Якщо навіть ціни на ягоди будуть рости, то нікому працювати. Цей фактор також стримує збільшення площ під фруктовими деревами. Місцеві жителі їдуть за кордон на заробітки», — додав він.

За словами Сергія Бойчука, в польських садах в середньому заробляють 14-16 тисяч гривень щомісяця і працюють з 7 ранку до 19. В вінницьких починають в 9 і закінчують в 17 і в період збирання отримують понад 10 000 грн.

І не треба витрачатися на проїзд, житло і харчування. Зокрема, на збиранні яблук в середньому заробляють 500 гривень в день.

«Так, там платять трохи більше, тому що їх господарства міцніше, їх підтримує держава. Але питання і в тому, що вже склався міф про великих зарплатах за кордоном. Багато фірм заробляють на тому, що агітують людей на заробітки, обіцяючи золоті гори. А коли поїхав і витратив гроші на квиток, то не станеш повертатися. Якби в наших садах працювали так, як у польських, то заробляли б не менше», — запевнив Сергій Бойчук.

Вже помітні перші наслідки нестачі працівників. Зокрема, в господарствах корпорації скорочують ті промислові сади, які були орієнтовані на виробництво яблук на сік. Тобто, менш рентабельні. Це пов`язано і з тим, що з переробними підприємствами не вдається домовитися про встановлення стабільної і вивіреної ціни на несортові яблука.

Якщо в позаминулому році їх брали по 8 гривень за кілограм, то в минулому році — по гривні. У корпорації зазначили, що різких змін ціни на сік немає.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар