Україна збільшує експорт пива до Європи

 Україна збільшує експорт пива до Європи

Зараз українське пиво більше п’ють в Молдові, Білорусі та Алжирі. Потроху збільшується експорт і до Європи. Про це повідомляє segodnya.ua.

За рік Україна виробляє 180 млн декалітрів солодового пива, 19 млн з них випиває Європа. При цьому на світовому ринку стає все популярнішим крафтовое пиво з України.

Пивовар Сергій Гойко пояснює: масове виробництво здешевлюють, як можуть, а значить, якість і смак можуть викликати питання. «Є концентрат солоду, його відфільтрують, і ви не дізнаєтеся його якість. Тільки за своїм самопочуттям – може бути головний біль, специфічний запах з рота, з шлунком може щось бути», – говорить Гойко.

Ціноутворення крафтового пива починається з якості обладнання. Також у вартість входить ціна хмелю, солоду і дріжджів. Плюс – витрати на електроенергію і зарплату робітникам.

«Пиво формується від варіння за 35-40 днів, півлітровий келих в результаті коштує 75 гривень», – говорить Гойко. І це не межа. Є сорти пива, вартість яких може досягати 90 гривень за півлітра.

«Новозеландський, американський, німецький хміль – це природні консерванти, на сьогодні коштує вісім тисяч гривень за п’ять кілограм», – говорить Гойко.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар