Україна виготовлятиме «коньяк України» і «шампанське України» до 2026 року

 Україна виготовлятиме «коньяк України» і «шампанське України» до 2026 року

Україна продовжує виготовляти, реалізовувати та експортувати «коньяк України» і «шампанське України» до третіх країн. Про це розповіла прес-служба української корпорації по виноградарству та виноробній промисловості «Укрвинпром».

Виноградно-виноробна галузь країни сьогодні працює в умовах перехідного періоду, що визначено статтею 208 Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом з іншої сторони стосовно використання географічних зазначень ЄС для позначення подібних продуктів, які походять з України. Для певного переліку назв виноробної продукції, в тому числі (зокрема) для назв «шампанське» та «коньяк» — це 10-річний перехідний період, який діє до 1 січня 2026 року. Отже, це незмінна протягом найближчих років юридична ситуація.

«Попри взяті на себе зобов’язання відмовитися від низки географічних назв ЄС, зокрема „коньяк“ та „шампанське“, ми маємо право використовувати назви до кінця 2025 року. Однак, внаслідок політичного рішення під час підписання Угоди про асоціацію не було передбачено надання раніше обумовлених під час переговорів компенсацій чи технічної допомоги виробникам виноробної продукції України у разі відмови від вживання географічних зазначень країн Європи у назвах українських вин і коньяків», — коментує Володимир Кучеренко, генеральний директор корпорації «Укрвинпром».

Додамо, що за оцінками фахівців перехід на нові найменування в будь-якому випадку пов`язаний з істотними фінансовими втратами для української виноробної галузі — це суттєве навантаження на підприємства. Проте, українські виробники працюють над цими змінами, хоча робота над узгодженням нових назв є довготривалою.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар