Україна в січні експортувала рекордний обсяг яблук

 Україна в січні експортувала рекордний обсяг яблук

В січні 2019 року Україна знов вийшла на рекордні обсяги експорту яблук. Після незначного спаду в грудні, в перший місяць 2019 року українські експортери змогли суттєво покращити результат, відправивши на зовнішній ринок понад 8 тис. тон українського яблука. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Таким чином починаючи з липня 2018 року Україна експортувала понад 27 тис. тон яблук загальною вартістю $9,7 млн, що є найкращим результатом принаймні за останні 5 років.

Як вже неодноразово повідомлялось, в цьому сезоні суттєво розширилась географія поставок вітчизняних яблук. Головним ринком , як і раніше лишаються країни СНД, але щороку українські експортери роблять спроби пробитись на нові , більш складні і дорогі ринки збуту. Так, цього сезону в структурі покупців з’явились Сінгапур, Гонконг, Сенегал, Кувейт, Малайзія, Йорданія, Шрі-Ланка, ОАЕ, Індонезія. Пробна партія була відправлена навіть в Єгипет, де конкурувати українському яблуку досить важко через високе імпортне мито.

«Якщо враховувати темпи, якими українські експортери нарощують обсяги поставок назовні, встановлення рекорду за підсумками сезону виглядає цілком реально. Але головний оптимізм пов`язаний не з кількістю, а із якістю розвитку експорту в цьому сезоні. З нашим яблуком знайомляться споживачі Азії і Африки — це найбільш перспективні в плані зростання ринки збуту. Слід віддати належне тим українським компаніям, які наважились на цей крок. Для багатьох з них це з одного боку досить дорогий експеримент, а з іншого стратегічно правильно обраний напрямок», — розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар