Україна у 2019 році збільшила експорт ягід в Швейцарію в сім разів

 Україна у 2019 році збільшила експорт ягід в Швейцарію в сім разів

У 2019 році українські постачальники заробили на поставках замороженої чорниці в Швейцарію близько $1,7 млн, що в сім разів більше ніж у 2018 році. Про це повідомляє east-fruit.com.

Україна продовжує активну експансію на європейський ринок свіжих і заморожених ягід. Зокрема, лише за рік українські постачальники збільшили поставки заморожених і свіжих ягід на ринок Швейцарії більш ніж в сім разів.

«Швейцарія, яка є членом Євросоюзу, має власні, набагато жорсткіші правила доступу на ринок. Вона має підвищені вимоги до безпеки і якості продукції, що поставляється і накладає на поставки фруктів і ягід високі мита і регулює їх за допомогою квот, намагаючись підтримувати власного виробника», — зазначають аналітики.

Зауважимо, що головним напрямком ягідного експорту України залишаються поставки заморожених ягід. Лідерство в цьому сегменті утримують поставки замороженої дикорослої чорниці.

«В Швейцарію Україна експортує переважно органічну ягоду, сертифіковану відповідно до самого жорсткого органічного стандарту в світі Bio Suisse. У 2019 українські постачальники заробили на поставках замороженої чорниці в Швейцарію близько $1,7 млн або в сім разів більше ніж у 2018 році. У натуральному вимірі експорт склав 475 т», — додають експерти.

Також, спостерігається зростання експорту замороженої української малини в Швейцарію. За рік експорт цієї продукції зріс в 6,4 рази до $0,5 млн, а обсяг експорту склав 286 т.

«Приблизно в шість разів виріс і експорт свіжої української лохини. Після пробних партій, експортованих в 2018 році, у 2019 році Україна почала відвантаження перших комерційних партій свіжої лохини. А значить, що в 2020 році можна очікувати подальшого зростання поставок», — вважають фахівці.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар