Україна стала найбільшим постачальником контрабандної горілки в ЄС

 Україна стала найбільшим постачальником контрабандної горілки в ЄС

Україна — один із найбільших постачальників контрабандної горілки до країн Європейського Союзу.  Про це у коментарі УНН повідомив незалежний експерт ринку алкогольних напоїв Ігор Товкач.

«Європейці занепокоєні проблемою контрабандного алкоголю. Звідти ідуть меседжі, що Україна є одним з найбільших “експортерів” нелегального алкоголю», — каже експерт.

За його словами, український контрафактний алкоголь завдає шкоди не лише економіці країн ЄС.

«Аналізуючи дані Державної служби статистики, ми бачимо, що в Україні продовжується падіння виробництва легальної горілки, і, як наслідок, споживання. Так, ми можемо певну частину зменшення обсягу вживання алкогольної продукції пояснити тим, що жителі країни виїжджають за кордон. Але, беручи до уваги той факт, що з 2010 року обсяги виробництва горілки впали на 65%, стає зрозуміло, що так багато українців не виїхало», — пояснив експерт.

На думку Товкача, один зі шляхів розв’язання проблеми контрабандного алкоголю — криміналізація.

«Але це не першочергове, що треба зробити. В першу чергу треба зрозуміти — звідки постачається нелегальний спирт. А це — державні підприємства. Відтак, нам треба вдосконалювати законодавство і контролювати, в першу чергу, обіг і виробництво спирту. Повторююсь — нелегальний спирт бере свій початок із державних підприємств», — резюмував експерт.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар