Україна різко збільшила імпорт фруктів з Узбекистану

 Україна різко збільшила імпорт фруктів з Узбекистану

Серед п`ятнадцяти найбільших постачальників фруктів в Україну в 2018 році особливо виділявся темпами нарощування поставок Узбекистан. Про це повідомляє EastFrui.

До 2018 року ця країна не входила навіть до двадцятки найбільших експортерів фруктів в Україну. Всього українські імпортери фруктів закупили в Узбекистані продукції майже на $6 млн за рік.

Головним продуктом, які поставлявся в Україну з Узбекистану, були родзинки. Їхні поставки в 2018 році зросли в півтора рази, за попередніми даними. Друге і третє місце також було за сухофруктами: чорнослив і курага входили в трійку головних продуктів, які Узбекистан поставляв в Україну за обсягом виручки від реалізації.

Якщо ж аналізувати фрукти, за якими спостерігався найбільш різкий приріст поставок, то варто відзначити, перш за все, свіжий абрикос. Його експорт з Узбекистану на ринок України збільшився майже в 14 разів до 168 тонн або $ 240 тис. Також дуже різко — більш ніж у вісім разів, зросли поставки столового винограду з Узбекистану. Проте, на думку представників роздрібного бізнесу, досвід поставок цих видів продукції був не надто вдалим — і виноград і абрикос після тривалого транспортування мали множинні претензії до свіжості і якості, і програвали цінову конкуренцію аналогічним фруктам, що поставляються з Євросоюзу і Туреччини.

Відзначимо також зростання імпорту узбецького дині в Україну в 2018 році в 3,3 рази у вартісному вираженні і на 60% — в натуральному. В цілому Україна імпортувала з Узбекистану за рік понад 700 тонн свіжої дині. Також істотно — в 2,7 рази зросли поставки узбецького хурми. При цьому практично ні по одній позиції зниження поставок не було відзначено.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар