Україна оновила рекорд з експорту яблук

 Україна оновила рекорд з експорту яблук

За листопад 2018 р. з України було експортовано 6 тис. т яблук, що стало новим рекордом експорту за один місяць. Про це повідомляє EastFruit.

У порівнянні з листопадом минулого року експорт яблук зріз на 13%. Попередній рекорд місячного експорту свіжого яблука з України був встановлений в березні 2018 року.

На думку економіста інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрія Ярмака, рекордний експорт в листопаді вселяє певний оптимізм, але українським фермерам необхідно подвоїти зусилля з експорту, щоб уникнути проблем в кінці сезону.

«Темпи експорту свіжого яблука з України збільшуються, однак вони залишаються незадовільними, враховуючи оціночний надлишок пропозиції продукції на ринку. Оскільки експерти Української плодоовочевої асоціації оцінюють надлишок десертного яблука на рівні 150 і більше тис. Тонн, то для того, щоб позбутися від нього, необхідно експортувати щомісяця в 3-4 рази більше яблука, ніж експортується зараз», — говорить Андрій Ярмак.

У той же час великим позитивом можна вважати розширення географії поставок українського яблука.

Українське яблуко вже завоювало певну популярність і непогану репутацію в країнах Близького Сходу (Катар, ОАЕ, Кувейт, Єгипет, Ірак), Південно-Східної Азії (Сінгапур, Індонезія і ін.) І в країнах Євросоюзу, перш всього на ринку Скандинавії і Великобританії.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар