Україна нарощує експорт фруктів в ЄС і на Близький Схід

 Україна нарощує експорт фруктів в ЄС і на Близький Схід

В 2018 році Україна наростила експорт фруктів, ягід і горіхів на 17% у вартісному вимірі. При цьому поставки в країни СНД продовжують знижуватися, в той час як український експорт фруктів і ягід в ЄС і країни Близького Сходу, продовжує зростати. Про це повідомляє EastFruit.

Слід також відзначити, що на трійку провідних покупців української фруктово-горіхової продукції — Польщу, Туреччину і Францію — припадало 33% всіх поставок.

Усього виручка від експорту фруктів, ягід і горіхів з України в 2018 році вперше в історії перевищила позначку в $200 млн, досягнувши $229 млн.

Незважаючи на збільшення поставок українських фруктів в Білорусь, питома вага цієї країни в українському експорті знизився до 6%, а обсяг виручки склав $13,8 млн. У цілому ж частка країн СНД впала до 11,5%, в той час як на одну Польщу припадало понад 17% експорту.

У десятці найбільших імпортерів української фруктово-ягідної та горіхової продукції також Греція, Нідерланди, Італія, Німеччина, Австрія та Литва. Найпомітніше зріс експорт до Туреччини — в 4,5 рази за рік. На 64% збільшилися поставки в Німеччину, на 26% — до Нідерландів і на 47% — до Литви.

З продуктів, найбільш різким було зростання експорту яблука в вартісному вимірі — в 2,3 рази. Також дуже істотно зріс експорт заморожених ягід, волоських горіхів, сухофруктів, кавунів і динь. А ось експорт свіжої лохини знизився в вартісному вимірі в 2018 році на 28%. Також знизився на 10% експорт свіжої черешні і на 44%—- експорт свіжої суниці садової (полуниці).

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар