Україна може запустити ринок землі наступного року — Трофімцева

 Україна може запустити ринок землі наступного року — Трофімцева

Україна може розпочати процес відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення з 2020 р., після обрання нового парламенту. Про це повідомила в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, передає УНІАН.

«З технічної точки зору вже майже все готово. І міністерство, і Держгеокадастр, і уряд вже багато для цього зробили. Але для скасування мораторію потрібні і політичні кроки, і політичні рішення. Вважаю, що політичний процес запуску ринку землі ми розпочнемо після обрання нової Верховної Ради, тобто з 2020 р.», — сказала Ольга Трофімцева.

Вона зазначила, що концепція запуску ринку землі в Україні, якої дотримується уряд, залишається незмінною.

«Пропонуємо відкрити ринок з обмеженнями — не більше 200 га в одні руки і для громадян України. Також розглядаємо можливість введення високого податку на перепродаж землі, щоб усунути ризики можливих спекуляцій. Дискусійним залишається питання, чи зможуть купувати землю юридичні особи», — пояснила очільниця Мінагрополітики.

Серед інших варіантів — поетапне введення ринку землі на основі пілотних проектів, яке також необхідно розглядати з огляду на чутливість цього питання.

«Можливо, дійсно є сенс розпочинати продаж з земель державної власності, або впроваджувати пілотні проекти в окремих регіонах, щоб подивитися, яким чином ринок буде працювати, щоб налагодити механізми для його повноцінного запуску», — зазначила Ольга Трофімцева.

За її словами, внесення законопроекту про обіг земель є несвоєчасним кроком, оскільки на сьогодні відсутня політична воля для його проходження в парламенті.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар