У ЄС заборонили застосування хлороталонілу на полях

 У ЄС заборонили застосування хлороталонілу на полях

Рішення Європейської комісії щодо заборони на застосування хлороталонілу є серйозним ударом для фермерів. Хлороталоніл — активний інгредієнт фунгіцидів — не буде доступний європейським фермерам після того, як держави-члени Постійного комітету ЄС з рослин, тварин, продуктів харчування та корму (SCoPAFF) проголосували за його заборону.

Тим часом, незважаючи на постанову ЄС, хлороталоніл був недавно повторно дозволений після перереєстрації у низці країн, зокрема, в Канаді. Про це повідомляє farminguk.com.

Британські фермери дуже незадоволені таким рішенням, так як фунгіцид з хлороталонілом вважався важливим інструментом, щоб тримати розвиток резистентності грибних хвороб в ячмені, пшениці, спаржі і нарцисах під контролем.

В Ірландії Асоціація ірландських фермерів (IFA) назвала рішення ЄС «потужним ударом» по галузі.

— Втрата продукту буде посилювати кризу доходів в секторі. У фермерів, які вирощують зерно, вже кілька років спостерігається низька прибутковість, що призвело до скорочення на 20% або 67 500 га загальної площі, засіяної під основні зернові культури, за останні 10 років, — сказав голова Зернового комітету IFA Марк Браун.

Європейська комісія заявила, що пропозиція Комісії про невідновлення дозволу на хлороталоніл була схвалена державами-членами.

Пропозиція заснована на науковій оцінці Європейського агентства з безпеки харчових продуктів, в якій зроблено висновок про те, що критерії схвалення, мабуть, не задовольняються за цілою низкою причин.

Існують певні екологічні проблеми, особливо високі ризики для риб і амфібій, і виникають серйозні побоювання щодо забруднення підземних вод метаболітами речовини.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар