У грудні рекомендують заготовлювати живців для щеплення плодових дерев

 У грудні рекомендують заготовлювати живців для щеплення плодових дерев

Хоча на перший погляд здається, що садівники взимку відпочивають. Однак саме у грудні найкращий час для заготівлі живців.

Для щеплення плодових культур заготовку живців здійснюють тільки із здорових дерев — не уражених вірусними і грибковими інфекціями. Важливо, щоб температура повітря не опускалася нижче -15°С (для кісточкових культур) або -20°С (для зерняткових).

Для щеплення використовують однорічні пагони (рідше — дворічні). Зрізають їх з південного боку крони, минаючи жировики і нижні гілки. Не беруть також пагонів з середини густо зарослої крони. Довжина живця яблуні і груші повинна бути не більше 50 см, а вишні та інших кісточкових — до 70 см, діаметр 0,5-1 см. Занадто тонкі живці швидко засихають, не дочекавшись наростання шару камбію, яким надходить волога

Нарізані живці слід розкласти в пучки, начепивши на них етикетки з назвою сорту і датою заготовки. Закладати живці на зберігання краще вертикально або під кутом 45°, зрізом вниз. Живці яблуні, груші, сливи, а також винограду можна зберігати в погребі чи підвалі при температурі 0 … + 5°С — прикопаними у вологому піску або тирсі. А ось абрикоси, персики, вишні, черешні та ягідні культури своєрідно реагують на плюсові температури — вже в лютому на таких черешках набухають бруньки. А це негативно впливає на
подальшу їх приживлюваність. Тому для цих культур оптимальною стане температура від -2°С до нуля.

Такий температурний режим можна створити, укривши живці снігом — на 50-70 см. Живці в мішковині закопують в сніг і накривають такий замет тирсою або плівкою, щоб запобігти швидкому таненню. Втім, зими останніх років не дають гарантії стійкого снігового покриву, тому такий спосіб є ризикованим. Тому найкращим варіантом для кісточкових є звичайний холодильник.

Ще один важливий фактор — рівень вологості. Адже перезволоження тягне небезпеку раннього виходу зі стану спокою і пошкодження кори і навіть камбію (внаслідок прілості) грибковими інфекціями. Тому пакети з живцями потрібно періодично провітрювати А якщо кора на живцях підсохла — це не біда. Щоб наситити тканини вологою, досить перед щепленням обрізати кінці і поставити його в холодну воду на три дні.

Джерело: growhow.in.ua

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар