У 2019 році в Україні було закладено дві тисячі гектарів нових насаджень горіхів

 У 2019 році в Україні було закладено дві тисячі гектарів нових насаджень горіхів

У 2019 році в Україні було закладено дві тисячі гектарів нових насаджень горіхів, з яких на фундук припало 1,039 тис. га, на волоський горіх – 0,961 тис. га. Про це повідомив президент Української горіхової асоціації Володимир Пахно.

По завершенню року, згідно державної програми садівники отримали компенсації за посадковий матеріал — 119,8 млн грн за перше півріччя і 160,2 млн грн за друге півріччя. Це дозволило майже повністю задовольнити фактичні потреби по компенсації садивного матеріалу за 2019 рік 233 садівничим суб’єктам господарювання в Україні, зазначає Пахно.

“Новий рік стартує марафоном за компенсації-2020”, — додає президент Української горіхової асоціації.

Що очікує горіховий бізнес України в 2020 році?

Збільшення площ горіхових насаджень сортовими саджанцями в інтенсивних горіхових садах, сіянцями при рекультивації або створенні нових полезахисних насаджень за програмою агролісомеліорації. Буде посаджено понад 2240 га нових горіхових садів і близько 300 га лісових насаджень горіхоплідних культур.
Валовий збір волоського горіха прогнозується в межах +126 тис.т, з них близько 60 тис. т буде експортовано (велика частина у країни Перської затоки і південно-східну Азію).

З’являться закупівельні підприємства по фундуку і будуть експортовані невеликі партії українського фундука в країни Прибалтики та скандинавські країни. Експортні ціни на волоський горіх залишаться на рівні минулого року, однак ціни внутрішнього ринку на несортовий горіх можуть бути зменшені.
Горіхові сади малої та середньої площі (до 30 га) об’єднуватимуться в регіональні кооперативи з підприємствами переробки.

Будуть продовжені активні спільні дії членів Української горіхової Асоціації, Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, Торгово–промислової Палати України, ЗМІ за брендингу українського горіха в світі. На ринку України і країн зарубіжжя з’являться нові українські продукти переробки горіха з високою доданою вартістю (продовольчої та непродовольчої групи товарів).
 

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар