У 2019 році польська суниця може подешевшати

 У 2019 році польська суниця може подешевшати

Посилення конкуренції та зростання обсягів імпорту суниці садової в ЄС негативно впливає на зовнішні продажі польської ягоди. Згідно офіційних даних, у липні-листопаді 2018 року, експорт польської суниці знизився маже на 8% у порівнянні до аналогічного періоду 2017 року.

“Тенденція до зниження експорту польської замороженої суниці може зумовити більші обсяги перехідних запасів на кінець сезону 2018/19, що в свою чергу, стане чинником до зниження закупівельних цін у новому сезоні. Звісно ж, одним із головних факторів для цінових прогнозів на поточний рік є обсяги майбутнього врожаю”. Про це повідомив журналістам порталу sadyogrody.pl Маріуш Дзівульський експерт агропродовольчого ринку банку PKO BP.

За даними експерта, на ринку замороженої ягоди в ЄС у минулому році конкуренція суттєво загострилася, за рахунок зростання імпорту із Марокко,Єгипту та, навіть, України.

“Згідно даних Євростату, у 2018 році імпорт замороженої суниці в ЄС зріс на 31% до рекордного обсягу 159 тис. тонн. Найбільший відсоток зростання було зафіксовано за рахунок збільшення поставок із Марокко — на 35% до обсягу 60,3 тис. тонн та Єгипту — на 72% до 62 тис. тонн. Головною із передумов до такого стрімкого зростання імпорту стало скорочення виробництва в Іспанії та втрати врожаю в Китаї, через заморозки. Так, у 2018 році Китай експортував лише 13,4 тис. тонн замороженої суниці, тобто, на 38% менше у порівнянні з попереднім роком”, — зазначив пан Дзівульський.

За словами експерта, зважаючи на відчутне зростання пропозиції, в 2018 році польська заморожена суниця продавалася на ринку ЄС на 11% дешевше, порівняно із попереднім роком.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар