У 2018 році Україна зібрала рекордний урожай яблук

 У 2018 році Україна зібрала рекордний урожай яблук

Офіційна служба статистики України оприлюднила дані врожаю овочів та фруктів у країні в 2018 році, згідно з якими українські садівники зібрали найбільший обсяг яблук за всю історію незалежності.

В 2018 році офіційний урожай яблук в Україні зафіксовано на рівні 1,46 млн тонн, а це одразу на 35% перевищує результати 2017 року.

Нагадаємо, що в 2017 році виробництво яблук в країні склало лише 1,08 млн тонн, що стало одним з найгірших показників за останні кілька років. Таку суттєву різницю галузеві експерти пояснюють одразу декількома причинами.

По-перше не варто забувати, що навесні 2017 року як в Україні, так і в більшості країн ЄС спостерігалися аномальні погодні умови у вигляді морозів, а подекуди й снігопадів у середині квітня. Таким чином негода прийшлася якраз на період масового цвітіння яблуневих садів, що вкрай негативно вплинуло на обсяги виробництва цих фруктів. Крім того, збільшенню врожаю в поточному році сприяє як інтенсифікація виробництва, так і вступ в плодоношення насаджень, які було закладено кілька років тому.

У 2018 році в Україні було зафіксовано 91,8 тис. га яблуневих садів, що були в плодоносному віці. Для порівняння, в 2017 році цей показник сягав 91,2 тис.га, і це при тому, що загальна площа садів скорочується. Середня врожайність яблук в поточному сезоні склала 15,9 тонн/га, що на 35% більше, ніж сезоном раніше.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар