Ціни на лісову чорницю за тиждень впали в 1,7 рази

 Ціни на лісову чорницю за тиждень впали в 1,7 рази

Ціни на лісову чорницю за перший тиждень сезону її збирання встигли впасти майже в 1,7 рази. Про це повідомляють в «Інфо-Шувар» із посиланням на дані моніторингу цін на майданчику найбільшого в Західній Україні гуртового ринку ОРСП «Шувар».

Перша чорниця з’явилась на ринку на тиждень пізніше, ніж в минулому році, і ціни на старті сезону були в середньому на 15-20% вищими.

«Вистачило всього кількох днів для того , щоб пропозиція чорниці на “Шуварі” наздогнала обсяги минулого року і ціни, відповідно, теж впали до минулорічних показників — зі 100 грн/кг,до 60 грн/кг. Цікавим є те, що ціна на чорницю на початку третьої декади червня залишається однаковою вже три роки поспіль, 20 червня 2017 року цю ягоду на ринку теж продавали по 60-65 грн/кг», — йдеться у повідомленні.

Варто відмітити, що чорниця — це головна експортна позиція в рейтингу українських заморожених ягід, її частка в структурі ягідного експорту становить понад 40%. Збирають цю ягоду переважно населення в лісах Західного регіону країни. Переробні підприємства та населення активно починають заготовлювати чорницю в першій половині липня —період, коли пропозиція на ринку є найбільшою.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар