Торік Україна скоротила експорт черешні на 70%

 Торік Україна скоротила експорт черешні на 70%

Країни ЄС вже протягом довгого періоду часу лишаються нетто імпортерами черешні, на цей регіон припадає 25% світового імпорту цієї продукції. Цікавим є й те, що цей регіон нарощує імпорт швидше, ніж експорт, але умови роботи з європейськими компаніями є досить жорсткими, а конкуренція серед постачальників щороку посилюється. В очах європейських покупців надійний постачальник черешні здатен гарантувати не тільки високу якість продукції, не менш важливою є тривалість поставок. Про це під час виступу на конференції “Черешня, слива, абрикос: технології, ринок, перспективи” розповів Жофрей Гілен, представник компанії Royal Fruit Company.

«Через європейські супермаркети продається понад 60% всієї черешні. Стосовно якості не може бути жодних компромісів, європейські виробники чудово розуміють, що цим бізнесом варто займатись лише тоді, коли ти в змозі запропонувати ринку черешню калібром +26, щільністю — 75-80 і вмістом цукру — 16% Brix. Мережі віддають перевагу темним сортам черешні з обов’язковою наявністю зеленого черешка. Крім того, мережі намагаються продовжити сезон реалізації, тому, постачальник повинен забезпечити стабільні обсяги протягом 16-20 тижнів. Такі вимоги є досить складними для одного виробника, тому, мережам вигідно працювати з кооперативами чи торговими компаніями, які працюють із виробниками в кількох регіонах ЄС. Ми починаємо поставки з Франції в травні, з червня по вересень ми працюємо з постачальниками з Бельгії»,- розповів Жофрей Гілен.

За словами фахівця, найбільшими викликами для виробників черешні залишаються погодні катаклізми і дефіцит робочих рук для збору врожаю. Якщо кліматичні виклики більш-менш вдається вирішити технологічними рішеннями, то проблема робочих рук залишається відкритою. Ситуація суттєво загострюється в пік дозрівання ягоди — десь на третій тиждень дозрівання.

Як вже повідомлялось, в 2018 році країни Східної та Західної Європи зібрали один із найкращих урожаїв кісточкових, в т.ч. черешні. Великий обсяг пропозиції обвалив ціни на внутрішньому та зовнішніх ринках. Деякі виробники взагалі не збирали ягоду, бо витрати на це були вищі, ніж потенційний дохід від продажів.

За даними «Інфо-Шувар» в 2018 році Україна теж зібрала досить великий врожай кісточкових, але обсяги експорту скоротились майже на 70%, в порівнянні з менш врожайним 2017 роком. Причиною падіння стала висока конкуренція і, відповідно, низькі ціни на зовнішніх ринках збуту.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар