Технології Bucher Vaslin – еволюція у світі вина

 Технології Bucher Vaslin – еволюція у світі вина

Світ вина невпинно розвивається. І це стосується не лише створення нових вин та використання сучасних сортів винограду, а й розвитку технологій та обладнання для виноробства. Французька компанія Bucher Vaslin спеціалізується на розробці, виробництві та реалізації засобів і обладнання для вініфікації та переробки винограду, а також перетворення його на вино. Вже близько півтора століття підприємство, будучи постачальником устаткування для виробництва вина, залишається відданим виноградарсько-виноробному сектору. Нещодавно компанія Bucher Vaslin представила новинки у своєму асортименті, зокрема еволюційну технологію власної лінійки пресів Bucher XPert – процес Extraflow, який 2022 року отримав уже дві нагороди.

ВАЖЛИВЕ ЗАВДАННЯ – ЯКІСНО ОБРОБИТИ ВИНОГРАД

Якщо перше завдання у процесі створення вина – зберегти кожну виноградну ягоду, то наступне полягає в тому, аби витягти з неї майбутнє вино. Саме це завдання виконує обладнання для підготовки винограду. Компанія Bucher Vaslin пропонує виноробам сучасний гребневідділювач з маятниковим рухом моделі Delta Oscillys XL. Це більш продуктивна, але водночас компактна версія гребневідділювача Delta Oscillys.

– Гребневідділювачі Delta Oscillys – це інноваційна й ексклюзивна система відділення ягід винограду від гребенів, що базується на маятниковому русі з великою амплітудою одного барабану. Так, це устаткування відокремлює виноградні ягоди від гребеня завдяки інерції, – розповідають у компанії Bucher Vaslin. – Модельний ряд гребневідділювачів Delta Oscillys збільшується. Моделі Oscillys 50 та Oscillys XM були нагороджені виставці Vinitech Virtual 2020 року й стали тоді предметом активного обговорення. Але нещодавно асортимент лінійки розширився ще однією великою версією – Delta Oscillys XL, продуктивність якої становить до 25 тонн за годину.

Фахівці Bucher Vaslin зазначають, що Delta Oscillys без бичів чи валу для видалення гребенів чи обертової клітки гарантує виноробам ефективне та високоякісне видалення гребенів завдяки унікальному синусоїдальному руху його клітки з шестикутним профілем.

– Потім ягоди та гребені збирають на роликовому сортувальнику, щоб вилучити з урожаю всі частини гребенів, – пояснюють представники Bucher Vaslin. – Це обладнання має прості та легкі налаштування, які дозволяють йому адаптуватися до різних сортів винограду завдяки, для прикладу, зміні швидкості коливання або відстані та швидкості роликів сортувального столу.

Так, ефект інерції, застосований у гребневідділювачах Delta Oscillys, має низку переваг. По-перше, завдяки його застосування вдається зберегти цілісність ягід винограду та, відповідно, обмежити витік соку. По-друге, зберігається цілісність стебел і гребенів, тому вдається уникнути їхнього пошкодження.

– Окрім того, завдяки використанню цього обладнання вдається забезпечити легке відділення ягоди від плодоніжки, а також видалити засохлі насінини, зелені та розтріскані ягоди тощо, які залишаються прикріпленими до гребенів, – підсумовують фахівці Bucher Vaslin.

Читайте також:
Запрошуємо презентувати свої напої на міжнародній конференції для ягідівників

ДЛЯ ЯКІСНОГО ВИНА – ЯКІСНЕ УСТАТКУВАННЯ

Виставка Vinitech, яка тривала з 29 листопада до 1 грудня 2022 року у Франції, стала гарною нагодою для компанії Bucher Vaslin представити широкій публіці значну еволюцію в стратегії розвитку своєї продукції.

– З новою серією пресів Bucher Origin наша компанія максимально повертається до витоків своєї історії. Перед нами постало завдання, яке ми успішно виконали, – забезпечити розробку та виробництво на своєму заводі в Шалон-сюр-Луарі, а також запропонувати виноробам обладнання, яке максимально адаптоване до сучасних реалій, – розповідають представники компанії Bucher Vaslin.

Так, Bucher Vaslin пропонує виноробам чотири моделі пресів об’ємом 22, 30, 40 і 50 гектолітрів. Що важливо, кожна ємність незалежно від свого об’єму може бути закритою чи відкритою відповідно до побажань замовника. Преси Bucher Origin, оснащені основними функціями, мають дуже широкі дверні отвори, а легкий доступ до всіх частин обладнання дозволяє легко, швидко й ефективно їх мити.

Читайте також:
KOBLEVO: як вдається підтримувати марку одного з найкращих виробників вина в Україні

ЕВОЛЮЦІЙНА ТЕХНОЛОГІЯ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ВИНА

Основна новинка компанії Bucher Vaslin, презентована цього року, – це запатентований процес Extraflow. Він забезпечує високопродуктивний дренаж винограду без соку завдяки інноваціям, які розроблені для різних фаз роботи пресу. За словами розробників цієї технології, вона має низку переваг. Зокрема, процес Extraflow забезпечує швидку екстракцію, адже скорочується тривалість витікання вільного соку та контакту винограду під час збору врожаю. Окрім того, значно зменшується час пресування, завдяки чому прес швидше стає доступним для наступного циклу роботи.

– Також зростає і продуктивність самого пресу, причому на 55 %. Тому використання технології Extraflow передусім вигідне для виноробів з економічного погляду, – кажуть у компанії Bucher Vaslin. – Ще одна з основних переваг цієї технології полягає в тому, що коефіцієнт відділення вільного соку збільшується до 50 %. Завдяки цьому якість кінцевого соку покращується, а обсяг вина з нього – збільшується. Важливо також зазначити, що завдяки процесу Extraflow заповнення пресу виноградом відбувається автоматично, тому в приміщенні відбувається набагато менше рухів.

Компанія Bucher Vaslin працює з виноробам у всьому світі. Її клієнти – провідні виноробні підприємства з Франції, Іспанії, Нової Зеландії, Португалії, Аргентини та, звичайно ж, України, а також з інших країн світу. Підприємство розробляє, виробляє та реалізовує обладнання для вініфікації, постійно вдосконалюючи прийом і підготовку зібраного винограду, пресування, тангенційну фільтрацію вина, ігристого вина та всіх видів опадів вина та сусла.

Контакти:
www.buchervaslin.com
Офіційний дистриб’ютор в Україні, Молдові
MOLINART Grup SRL, Молдова.
+373 68 335 335, +373 69 644 040
www.artinox.md
Alexandru Ganenco
Area Sales Manager Bucher Vaslin
Mobile +373 (0) 68 59 59 97
alexandru.ganenco@buchervaslin.com

Більше матеріалів читайте в журналі “Напої. Технології та Інновації” №4-5 (2022), який можна  завантажити безкоштовно.

Щоб придбати друковані випуски журналів, видані впродовж минулих років, звертайтеся:

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Читайте також:
В Одесі відкрили винний бар крафтових українських вин My Wine Bar
Міжнародна виставка ProWein 2023 відбудеться вже у березні в Німеччині

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті